تبلیغات
شادترین وبلاگ ایران - بوسه

عبارت است از تماس لب با لب یا بدن شخصی دیگر به منظور لذت بردن یا لذت بخشیدن به دیگری . اگر بخواهیم كمی بیشتر در باره بوسه بدانیم شاید بتوانیم به ادیبان بزرگ جهان مراجعه كنیم : Coleridge :: ''nectar breathing.'' تنفس شهد ! شكسپیر: بوسیدن مهر و ... بوسیدن عبارت است از تماس لب با لب یا بدن شخصی دیگر به منظور لذت بردن یا لذت بخشیدن به دیگری .

اگر بخواهیم كمی بیشتر در باره بوسه بدانیم ، شاید بتوانیم به ادیبان بزرگ جهان مراجعه كنیم :

Coleridge :: ''nectar breathing.'' تنفس شهد !

شكسپیر: بوسیدن مهر و امضای عشق است ! a kiss is a ''seal of love.''

Martial( شاعر روم باستان) : بوسه عطری است كه از یك گل معطر متصاعد می شود

بازهم

بوسه زبان عشق است !…

بوسه بسته بندی عشق است در غالب لب ها!…

بوسه ارمغان وهدیه عشق است!

بطور مطلق قابل تعریف نیست !!!…

زیرا هر بوسه چیزی متفاوت از بوسه قبلی و متفاوت از بوسه بعدی است !…

بوسه هدیه خداوندی است برای زنده نگاه داشتن عشق

هر بوسه ای هدیه ای جدید است از جانب پروردگار و طعمی جدید از عشق و محبت است !

چه كسی قابل بوسیدن است ؟

در یك كلام می توان گفت كه هر كسی را كه دوست دارید ، قابل بوسیدن است و بوسیدن روشی برای ابراز این علاقه است و راهی برای صمیمیت بیشتر و یكی شدن Intimacy با كسی است كه برایتان دوست داشتنی و عزیز است !!

چرا بوسیدن لذت بخش است؟

چرا بوسیدن لذت بخش است ؟… و چرا مردم یكدیگر را می بوسند ؟…آیا بوسیدن فقط یك قرارداد بشری است برای ابراز علاقه یا اینكه ریشه در روان انسان دارد ؟…مثلاً آیا میشد كه به جای بوسیدن ( تماس لب با بدن فرد مورد علاقه ) مثلاً با تماس دست همین لذت را برد ؟…در یك كلام چرا لب ها برای بوسیدن انتخاب شده ا ند؟

بوسیدن غیر از اینكه باعث می شود تا لذت طبیعی كه ریشه در روان ما دارد ،ببریم ، نوعی احساس صمیمیت نیز ایجاد میكند كه به همین دلیل هم شما خواهر یا مادر یا كسانی دیگر از همجنس خود را كه می بوسید باز هم لذت میبرید ، با اینكه هیچ گونه قصد لذت جنسی ندارید و در اینجا تنها لذتی كه برده می شود ، همان احساس صمیمت و نزدیكی مفرط است و البته در شرایطی كه قصد فقط سكس باشد و مثلاً مردی ، شریك جنسی را كه دوستش ندارد ، تنها به قصد سكس می بوسد ، باز هم لذت می برد و اینجا لذت فقط جنبه سكسی داشته و بهترین و برترین لذت بوسیدن را می توان در بوسیدن معشوقه ای دانست كه او را هم دوست دارید ( عاشقش هستید ) و هم قصد سكس با او دارید و در اینجا غیر از لذت سكسی كه می برید ، احساس یكی شدن با معشوق نیز بر اوج این لذت می افزاید .

احکام بوسیدن

- بوسیدن محارم اشكال ندارد مشروط به آنكه به قصد لذّت و ریبه نباشد به استثناء همسر كه مطلقاً جایز است.

-اگر انسان بداند اگر شخص دیگری اعم از بچه یا محارم خود را ببوسد به گناه آلوده می شود نباید او را ببوسد.

-بوسیدن هر كجای بدن محارم كه دیدن آن جایز باشد اشكال ندارد. چه پیشانی باشد، یا شانه ها یا دست و... مشروط به آنكه به قصد لذت و یا ریبه نباشد به استثناء همسر كه مطلقاً جایز است.

احكام فوق مطابق فتوای مراجع تقلید امام خمینی، ایت الله اراكى، ایت الله تبریزى، ایت الله خامنه اى، ایت الله سیستانى،ایت الله فاضل،ایت الله گلپایگانی و ایت الله مكارم می باشدطبقه بندی: عشق و دوستی، 
نوشته شده در دوشنبه 19 اسفند 1387 توسط آناهیتا نعمتی | نظرات ()